Филозофски факултет - ОТВОРЕНА ВРАТА

24. и 25. март 2023. године, од 11 до 16 часова.

ПОГЛЕДАЈТЕ ПОСТЕР:

ПОСТЕР

Обавештавамо Вас да Филозофски факултет у Београду организује Отворена врата за ваше ђаке и Вас у петак 24. и суботу 25. марта 2023. године, у периоду од 11 до 16 часова.

Биће нам задовољство да угостимо и Вас и ђаке свих разреда гимназија и средњих стручних школа, заинтересованих за друштвено-хуманистичке науке, студијске програме на Филозофском факултету, информације о пријемном испиту, као и студентске активности и удружења.

На Отвореним вратима ђаке ће дочекати студенти и сарадници десет студијских група Филозофског факултета: филозофије, историје, психологије, андрагогије, педагогије, етнологије и антропологије, историје уметности, археологије и класичних наука. Наше колегинице и колеге ће сваком вашем ђаку посветити пуну пажњу и одговорити на сва питања о студијским програмима на Филозофском факултету, а потом ће бити организовано упознавање с радном и амбијенталном атмосфером у виду шетње по одељењима факултета.

РАДИОНИЦЕ – Велико нам је задовољство да позовемо ваше ђаке на креативне радионице у суботу, 25. 3. 2023. Очекујемо их на некој од следећих радионица:

11ч - Између историје и псеудоисторије: у потрази за „правом“ причом о прошлости
12ч - Мимологија: етнологија и антропологија кроз интернет мимове
12ч - Фантастичне звери: древни описи загонетних животиња
13ч - Моделовање наставе по мери ученика
13ч - Од Нике до Најка: закорачите у свет уметности
14ч - Како да се сложимо кад се не слажемо? Кључни фактори успешне комуникације
14ч - Која је све храна људима западала за зубе? Истражите са археолозима!
15ч - Слобода и/или сигурност? Етичке и политичке границе личне одговорности

Пријава за радионице се врши путем линка:

Пријава за радионице

Описе радионица можете видети на следећем линку:

Описи радионица

Ђаци могу да се пријаве на радионице и путем интернет странице и Инстаграм профила Филозофског факултета.