Онлајн програм подршке учењу програмирања

Јавни позив за расПЕТЉАвање

Министарство просвете у сарадњи са Фондација Петља, а уз подршку Програма Уједињених нација за развој, организује расПЕТЉАвање - четворомесечни онлајн програм подршке учењу програмирања за ученике и ученице основних и средњих школа узраста између 11 и 18 година.

Програм је намењен онима који су посебно заинтересовани за учење програмирања кроз решавање алгоритамских задатака и потпуно је бесплатан. У току расПЕТЉАвања, полазници и полазнице ће учествовати у онлајн предавањима и решавати задатке у периодима између предавања, за шта ће бити обезбеђена подршка ментора са искуством у програмирању и раду са заинтересованим ученицима и ученицама. Од полазника/ца се очекује посвећеност и континуирани рад.

ПРОЧИТАЈТЕ ВИШЕ НА ЛИНКУ------->РАСПЕТЉАВАЊЕ!