Златна медаља из филозофије

Baltic Sea Net такмичење у писању филозофских есеја поводом Светског дана филозофије je одржано у Зрењанинској гимназији 25. октобра 2014. године.

Ово такмичење се организује под покровитељством UNESCO-ве Међународне асоцијације Baltic Sea Net и Финске асоцијације професора филозофије. Есеји се пишу на енглеском језику два сата, а ученици бирају једну од четири понуђене теме. Учествовало је укупно 39 ученика из 22 школе из Србије. Нашу гимназију су на овом такмичењу представљали ученици Ивана Грубор IV-8 и Давид Вучинић IV-7, a њихов ментор је професор филозофије Тијана Ћук-Петковић.

Ученица Ивана Грубор IV-8 jе својим есејем освојила ЗЛАТНУ МЕДАЉУ, односно прво место на овом такмичењу.

Ученик Давид Вучинић IV-7 је захваљујући свом есеју ушао у други круг такмичења.

Оба рада наших ученика, пошто су ушла у други круг, учествују на међународном нивоу такмичења у Финској, и можете их погледати ОВДЕ.