Упис ученика у први разред школске 2021/2022. године

ДОБРО НАМ ДОШЛИ НОВИ ДЕСЕТАРИ!!!

Упис ученика у први разред обавиће се у понедељак 12. јула и уторак 13. јула од 8 до 15 часова.

Позивамо вас да, у складу са текућом епидемиолошком ситуацијом, а, пре свега, због здравља и безбедности, користите расположиве електронске услуге у вези са процедурама за упис у средњу школу. Свакако, све захтеве ћете моћи и на стари начин да поднесете, непосредно у школи.

Заштитна маска за лице је обавезна приликом уласка и током боравка у школи.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја омогућило је електронску услугу за упис ученика у средњу школу преко портала: mojasrednjaskola.gov.rs, euprava.gov.rs, eID.gov.rs, те у том случају, НИЈЕ неопходан долазак у школу ради уписа.

Да бисте користили електронске услуге, потребно је да будете ауторизован корисник!

ОБЈАШЊЕЊЕ: Ауторизовани корисник може бити искључиво родитељ или други законски заступник који има одговарајућа права приступа до података о конкретном ученику, путем налога на Порталу Мој есДневник. Односно, уколико имате налог на порталу Мој есДневник или имате налог на Националном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs, којим приступате порталу Мој есДневник, омогућена је електронска услуга подношење електронске пријаве за упис у средњу школу!

Родитељи, односно други законски заступници ученика, електронску пријаву за упис подносе:

• На порталу mojasrednjaskola.gov.rs електронским путем

У одговарајућа пољa обавезно унети изабрани:

• други страни језик - ученик обавезно у средњој школи наставља са изучавањем страног језика који је учио у основној школи и бира један од понуђених страних језика: немачки језик или француски језик или руски језик или италијански језик
    • изборни предмет - грађанско или верска настава
    • изборне програме - ученик бира тачно ДВА од понуђених изборних програма:
      • језик, медији и култура
      • појединац, група и друштво
      • примењене науке
      • здравље и спорт

Молимо будуће ученике да погледају презентацију изборних програма које нуди наша школа

Кликом на сличицу преузмите презентацију о изборним програмима у ПРВОЈ години:

ИЗБОРНИ ПРОГРАМИ У ПРВОЈ ГОДИНИ!

За упис НЕПОСРЕДНО у школи потребно је поднети следећа документа:

• пријава за упис у I разред (купује се у књижари)
  • Обавезан унос другог страног језика (немачки језик, француски језик, руски језик, италијански језик)
  • Обавезан унос изборног предмета - грађанско или верска настава
  • Обавезан унос изборних програма - кликом на сличицу преузмите презентацију о изборним програмима у ПРВОЈ години:

ИЗБОРНИ ПРОГРАМИ У ПРВОЈ ГОДИНИ!
  • сведочанство о завршеној основној школи
  • уверење о положеном завршном испиту
  • извод из матичне књиге рођених (може копија)
  • За упис у гимназију НИЈЕ потребно лекарско уверење