"Веслај за своју школу"

У организацији Веслачког клуба "Црвена Звезда" и РТС-а и ове године је организована трка матураната под називом "Веслај за своју школу". Од осамнаест гимназија које су се такмичиле матуранти Десете гимназије "Михајло Пупин" су успели да освоје друго место.

Ове године је дошло до измена у пропозицијама такмичења па је са ученицима био обавезан и један професор у галији. Из наше школе заједно са ђацима је веслао Владан Митровић, професор физичке културе, а вођа екипе је била Марија Шеварлић, професор физичке културе.

Директан пренос финалне трке 24.4.2015. године је преносила "Београдска хроника". Такмичење је протекло у лепом дужењу и позитивној атмосвери, а све захваљујући доброј организацији.