Успеси на спортским такмичењима

Ученици Десете гимназије су школску годину 2018/19. почели са успесима на спортским такмичењима.

На Првенству града Београда су Тасовац Огњен 2/3 и Никола Николић 2/3 освојили треће место у стоном тенису.

Девојке су на Општинском такмичењу у футсалу освојиле прво место. Екипу школе су чиниле: Наталија Трифуновић 1/3, Анђела Раденковић 1/3, Тара Ђорђевић 1/6, Тамара Пантовић1/1, Ивона Лазар 1/5 и Спасић Јелена 2/3. На Општинском такмичењу из атлетике дечаци и девојке су освојили екипно прво место.

На Градском такмичењу из атлетике девојке су екипно освојиле прво место и пласман на Међуокружно такмичење. Најуспешније су биле: Марковић Ксенија 2/3 (на 100м треће место), Ђокић Лидија 2/3 ( на 400м друго место) и Петровић Наталија 1/4 ( скок у вис, треће место). У штафети наше девојке су освојиле прво место у саставу: Марковић Ксенија 2/3, Ђокић Лидија 2/3, Петровић Наталија 1/4 и Зечевић Марина 1/5. Екипу школе чиниле су и Бјелић Елена 1/8 (бацање кугле), Зечевић Марина 1/5 (скок у даљ), Словаковић Маријана 2/6 (800м) и Ђорђевић Тара 1/6.

На Градском такмичењу из атлетике дечаци су екипно освојили треће место. Најуспешнији су били: Марко Влаховић 3/5 ( скок у даљ, прво место, који је и остварио пласман за Међуокружно такмичење) и Ћирић Урош 3/2 (400м, треће место). Штафета коју су чинили: Марко Влаховић 3/5,Ћирић Урош 3/2, Лаиновић Никола 3/4 и Јован Михајловић 2/3 су освојили треће место. Екипу су чинили и Петровић Стефан (100м), Бјелогрлић Душан (1000м), Савић Павле (скок у вис) , Деља Алекса 3/3 ( бацање кугле) и Никола Николић.

Похваљујемо све учеснике досадашњих такмичења и желимо им још пуно успеха.