Такмичење у пливању

Спортско-рекреативни центар „11. април“ је ове године био домаћин градског такмичења у пливању за основце и средњошколце. 9. 12. 2015. године, у организацији пливачког клуба „Врачар“, београдска деца су могла да одмере снаге пливајући за своје школе.

За нашу школу се такмичило четворо ученика. Стефан Лазаревић из III 7 је бранио боје школе на 100м краул, баш као и Урош Тасић из I 7. Андријана Гачевић из I 3 је пливала 100м леђно, док је Јована Мацура из III 1 учествовала у трци на 100м прсним стилом. Резултатом од 54 секунде и 79 стотих делова, Стефан Лазаревић је, у доста јакој конкуренцији, успео да освоји друго место, док је Андријана Гачевић стазу од 100м леђним стилом испливала за 1:16.80 и тако заузела четврто место. Јована Мацура је у својој дисциплини била десета а Урош Тасић је заузео 29. место.

Цела манифестација је протекла у фер и коректном такмичењу а наши ученици су показали да су се заслужено нашли на њему.