Сајам занимања

Ученици билингвалних одељења француског језика наше гимназије учествовали на сајму занимања "Forum des metiers",одржаном 9.децембра у хотелу Falkensteiner у организацији Француске школе.

Сви ученици су имали на располагању франкофоне професионалце из тридесетак занимања које су интервјуисали да би сазнали оно што их је занимало о дотичним професијама. Најтраженији, где су се за разговор чекали редови, били су лекар, адвокат, војни аташе, дипломата, позоришни редатељ, банкар...

Нису у питању била само атрактивна занимања, већ и веома занимљиви саговорници. Углавном, једна лепа и корисна активност(прилика за вежбање језика, али и информисање из прве руке) о којој су ученици причали на наредном часу, презентујући своје листе са занимањима, као и упоређујући утиске и информације.