Књижевно вече у клубу десете

Клуб књижевних стваралаца гимназијалаца Десете гимназије имаће своје књижевно вече 29. 11. 2018. године, 20,00-21,30 у холу школе.

Представљамо појединачне радове даровитих ученика којима ће се придружити и понеки професор. Гости вечери су: песник Драган Марковић са збирком песама „Галамџија и гугутка“ у издању Српске књижевне задруге (2018) и некадашњи професор наше гимназије, данас редовни професор на Учитељском факултету за предмет Књижевност за децу и младе, др Петар Пијановић.

Позивамо ученике, њихове родитеље, запослене и све пријатеље Десете гимназије да присуствују и да једни другима уз лепу реч и музику дарујемо пријатно дружење.

Цена улазнице уз конзумацију ће бити 200 динара, за групну посету ( одељенску или породичну 150 динара).

Намера нам је да од прикупљених средстава обезбедимо штампање зборника ученичких радова на крају школске године и да подстичемо мецене уметности.